Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    NYSPHSAA: N 1:58.29        2005 Julia Smit - Mt. Sinai, Mount Sinai (11)   
Section VIII: % 1:58.45        2015 Margaret Aroesty, Long Beach               
                2:02.21  AAA
                2:04.42  AAC
                2:12.84  NYS
                2:31.15  S8
 Meet Qualifying:  2:31.15
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Margaret Aroesty    SR Long Beach           2:08.70    2:02.13 AAA     24  
                  26.40       58.68 (32.28)     1:33.04 (34.36)     2:02.13 (29.09)
  2 Claire McNeary      JR Manhasset            2:09.11    2:07.34 NYS     21  
                  27.71     1:00.24 (32.53)     1:38.01 (37.77)     2:07.34 (29.33)
  3 Jessica Whang       SO Great Neck South     2:09.73    2:08.65 NYS     20  
                  28.67     1:01.76 (33.09)     1:37.97 (36.21)     2:08.65 (30.68)
  4 Gabriella Meringol  JR Garden City          2:08.61    2:09.05 NYS     19  
                  27.00     1:00.50 (33.50)     1:39.09 (38.59)     2:09.05 (29.96)
  5 Samantha Gallego    SR South Side           2:09.17    2:09.99 NYS     18  
                  28.76     1:02.22 (33.46)     1:40.36 (38.14)     2:09.99 (29.63)
  6 Morgan Rinn         FR Oceanside            2:11.29    2:11.29 NYS     17  
                  27.79     1:01.43 (33.64)     1:40.98 (39.55)     2:11.29 (30.31)
  7 Rose Kelly          JR Garden City          2:12.36    2:12.25 NYS     16  
                  28.41     1:01.67 (33.26)     1:41.74 (40.07)     2:12.25 (30.51)
  8 Molly McLoughlin    JR Port Washington      2:11.08    2:12.48 NYS     15  
                  28.78     1:02.60 (33.82)     1:41.30 (38.70)     2:12.48 (31.18)
  9 Stephanie Walsh     FR Bellmore-Merrick     2:14.02    2:12.91 S8      14  
                  28.32     1:02.93 (34.61)     1:41.52 (38.59)     2:12.91 (31.39)
 10 Hazel Wilkins       FR Bellmore-Merrick     2:11.02    2:13.35 S8      13  
                  27.76     1:02.67 (34.91)     1:41.64 (38.97)     2:13.35 (31.71)
B - Final
 11 Emily McDonnell     SO Long Beach           2:15.07    2:14.92 S8      11  
                  29.16     1:02.27 (33.11)     1:43.09 (40.82)     2:14.92 (31.83)
 12 Kristen Yang        FR Jericho              2:15.15    2:15.73 S8       9  
                  30.69     1:04.53 (33.84)     1:44.45 (39.92)     2:15.73 (31.28)
 13 Meadow Perez        SO East Meadow          2:16.62    2:17.66 S8       8  
                  29.26     1:05.19 (35.93)     1:45.20 (40.01)     2:17.66 (32.46)
 14 Lauren Kuzma         8 Garden City          2:17.92    2:18.64 S8       7  
                  31.64     1:08.57 (36.93)     1:46.90 (38.33)     2:18.64 (31.74)
 15 Victoria Carroll    FR Garden City          2:18.20    2:18.98 S8       6  
                  29.70     1:03.81 (34.11)     1:47.19 (43.38)     2:18.98 (31.79)
 16 Hyzell Lim          SO Levittown            2:21.89    2:20.04 S8       5  
                  29.75     1:06.17 (36.42)     1:48.08 (41.91)     2:20.04 (31.96)
 17 Carter Shields      SO Port Washington      2:22.69    2:20.46 S8       4  
                  31.48     1:05.07 (33.59)     1:47.32 (42.25)     2:20.46 (33.14)
 18 Francesca Antonopo  SO Manhasset            2:19.78    2:20.84 S8       3  
                  30.34     1:06.50 (36.16)     1:47.55 (41.05)     2:20.84 (33.29)
 19 Hannah Van Manen    SO Sewanhaka            2:23.19    2:21.64 S8       2  
                  29.98     1:06.53 (36.55)     1:48.17 (41.64)     2:21.64 (33.47)
 20 Isabel Henn         SR Syosset              2:21.21    2:22.60 S8       1  
                  30.42     1:06.42 (36.00)     1:49.84 (43.42)     2:22.60 (32.76)
Preliminaries
 21 Emma Levin          JR Long Beach           2:23.90                   
 22 Kaitlin Hsieh       FR Herricks             2:25.03                   
 23 Katherine Gabinoff  SR Syosset              2:25.26                   
 24 Iris Lin            JR Great Neck South     2:26.91                   
 25 Rachel Sabino       SO Bellmore-Merrick     2:27.79                   
 26 Emely Arias         SR Uniondale            2:29.29                   
 27 Lindsy Shatz        FR Hewlett              2:29.48                   
 28 Kathryn Heppner      8 Sewanhaka            2:30.14                   
 29 Siobhan Stapleton   SO Lynbrook             2:30.20                   
 30 Josephine Iaccarin  FR Freeport             2:31.01                   
 31 Rachelle Casement   SO Massapequa           2:31.13                   
 32 Gwen Gould           7 Port Washington      2:32.63                   
 33 Jenny Yang          JR Plainview            2:35.51                   
 34 Carolyn Berghorn    SR Lynbrook             2:35.55                   
 35 Allison Wong        FR Port Washington      2:35.73                   
 36 Samantha Caceres    FR Lynbrook             2:37.03                   
 37 Zahrah Ibrahim      SR Bellmore-Merrick     2:37.61                   
 38 Stephanie Schneide  SO Sewanhaka            2:37.97                   
 39 Carly Spallone      SR North Shore          2:40.51